Artykuły

Data utworzenia: 14.01.2020     Data modyfikacji: 14.01.2020      Udostępnij artykuł
Autor: adw. Aleksandra Baś-Gidlewska

Rośnie liczba rozwodów w Gorzowie Wlkp.

Nasza Kancelaria zajmuje się m.in. prowadzeniem spraw o rozwód, których zgodnie z naszym doświadczeniem także w Gorzowie Wlkp. i regionie z roku na rok jest coraz więcej. Teraz, dzięki uzyskaniu odpowiednich danych statystycznych przez portal Gorzowianin.com w artykule "Gorzów: Mniej małżeństw, więcej rozwodów" mamy potwierdzenie naszych wewnętrznych obserwacji. 

Lokalni dziennikarze donoszą bowiem, że:

Jak pokazują statystyki Urzędu Stanu Cywilnego w Gorzowie, liczba ślubów spada, ale rośnie za to liczba rozwodów. W 2015 roku rozwiodło się 215 par, co stanowiło wówczas około 45 proc. zarejestrowanych małżeństw. Natomiast w 2016 roku było już 289 rozwodów, rok później ta liczba spadła do 273 rozwodów, ale już w 2018 roku rozwiodło się 297 par. Z kolei w 2019 roku była największa liczba rozwodów od kilku lat – wówczas rozwiodło się aż 313 małżeństw.

Sprawy o rozwód stają się więc coraz częstsze i powszechniejsze. Jak widać wyraźnie z danych statystycznych, problem dotyka co najmniej pół tysiąca osób - małżonków - rocznie, z samego tylko rejonu miasta Gorzowa Wlkp. Tymczasem Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. rozpoznaje sprawy o rozwód z całego regionu (powiaty gorzowski, słubicki, sulęciński, międzyrzecki i strzelecko-drezdeniecki) - których ilość jest zapewne także proporcjonalnie coraz większa. 

Bez wątpienia rozwód i sprawa sądowa z tym związana są dużym problemem dla obu - jeszcze - małżonków. Rolą adwokata jest w tym przypadku to, aby pomóc przejść klientowi przez rozwód możliwie bezproblemowo i bezstresowo, ale ostatecznie przy realizacji założonych celów.

Od wielu lat pomagamy z sukcesem naszym klientom nie tylko w sprawach rozwodowych, ale we wszystkich aspektach związanych z rozwodami, jak wsparcie przy sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej i opieki nad małoletnimi dziećmi, sprawach o alimenty czy sprawach o podział majątku małżeńskiego. W sprawnym prowadzeniu postępowań pomaga nam wieloletnie doświadczenie i stale podnoszone kompetencje. 

-- adw. Aleksandra Baś-Gidlewska

Rośnie liczba rozwodów w Gorzowie Wlkp.